06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

واژینوپلاستی

0 دیدگاه

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که به منظور تنگ کردن عضلات کف لگن و اطراف ناحیه تناسلی صورت می گیرد و امروزه طرفداران بسیاری به خود اخصاص داده است. در واقع این جراحی به منظور رفع شل شدگی واژن توسط جراح و متخصص زنان انجام می شود.

به طور کلی عوامل مختلفی هستند که موجب شل شدن واژن می شوند. این عوامل عبارتند از :
افزایش سن
زایمان های طبیعی متعدد
نوسانات وزن علی الخصوص کاهش وزن چشمگیر

زمانی که عضلات دیواره واژن کنترل خود را از دست می دهند ، شلی واژن پدید آمده و قطر داخلی واژن بیشتر خواهد شد. با شل شدن واژن برقراری تماس جنسی تحت تاثیر قرار گرفته و از لذت آن کاسته می شود. همچنین می تواند سبب بی اختیاری ادرار شده و حتی کیفیت رابطه عاطفی زناشویی را نیز کاهش دهد.

کاندیدای مناسب برای واژینوپلاستی

کلیه بانوانی که بنا به هر دلیلی دچار تغییر شکل واژن شده اند بهترین کاندید برای انجام عمل واژینوپلاستی می باشند.

غالبا بانوان مسن تر که به دلیل کاهش میزان کلاژن سازی در پوست ، بافت واژنشان دچار تغییر حالت شده و عضلات لگن ضعیفی دارند نیز قصد انجام عمل واژینوپلاستی را دارند.

انجام این جراحی علاوه بر اینکه موجب بهبود و ترمیم بافت آسیب دیده واژن می شود، برای افرادی که تنها قصد تغییر ظاهر واژن خود را دارند نیز مناسب می باشد.

چگونگی انجام واژینوپلاستی

غالبا این جراحی حدود یک الی دو ساعت به طول می انجامد. طی این عمل عضلات واژن به یکدیگر نزدیک می شوند یا در صورت نیاز پوست شل و اضافی از واژن برداشته خواهد شد. در نتیجه این عمل ، واژن تنگ و بازسازی می شود و به افزایش لذت جنسی کمک می کند. لازم به ذکر است در این جراحی برش ها در قسمتی ایجاد می شوند که غیر قابل رویت باشد یا چندان در معرض دید نباشد. این جراحی می تواند با بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام شود.