29 فوریه 2020
فوریه 29, 2020

لحظه جذاب در بارداری

0 دیدگاه

لحظه جذاب در بارداری

بارداری ممکن است به خودی خود یک نقطه عطف به نظر برسد، اما حقیقت این است که لحظه‌های طلایی و خاصی دارد که در طول 40 هفته بارداری می‌تواند شما را شگفت زده کند. در اینجا برخی از نقاط عطف آشکار و نه چندان واضح برای بارداری آورده شده است.


تست بارداری مثبت
تست بارداری مثبت ممکن است به نظر چندان هیجان انگیز نرسد اما اگر مدت‌ها قصد بارداری داشته باشد و کاملا انتظار داشته باشید که آزمایشتان مثبت باشد، دیدن یک تست بارداری مثبت در دستانتان کافی است تا هیجان زده‌تان کند. البته شما ممکن است طیف گسترده‎‌ای از احساسات را که انتظار ندارید از شادی گرفته تا ترس و همه چیز در بین آنها تجربه کنید. بچه‌دار شدن یک اتفاق بزرگ است.
بی بی چک مثبت
اولین بار که دچار ویار صبحگاهی می‌شوید
صادقانه باید گفت وقتی در اوایل بارداری احساس تهوع می‌کنید، این حس مثبت است. احساس تهوع و ویار بارداری در اصل به شما ثابت می‌کند که شما باردار هستید و این به کلیت این سفر 9 ماهه وجهه دقیق‌تری می‌دهد.
اولین ملاقات با پزشک
با وجود قابل اعتماد بودن آزمایش‌های بارداری خانگی، نیازی به تایید بارداری از یک منبع خارجی نیست اما شنیدن این جمله که « شما باردار هستید» از زبان پزشک متخصص، احساس شما را واقعی‌تر می‌کند. البته ناگفته نماند که همه حرف‌های جنجالی را که با اولین ملاقات پزشک قرار است بشنوید هم در کنار این جمله طلایی قرار دارد.
به یکی از نزدیکان بگویید که باردار هستید
تصمیم گیری در مورد اینکه چه زمانی به نزدیکانتان بگویید و با چه کسانی اخبار بارداری خود را به اشتراک بگذارید یک مسئله شخصی است اما مهم نیست که چه زمانی تصمیم به اشتراک گذاری این خبر مهم کنید اما می‌توانید مطمئن باشید این یک نقطه عطف است. این خبر بسیار هیجان انگیز و کمی استرس‌زاست چون شما نمی‌دانید فرد مقابل چه واکنشی داشته باشد.
پایان سه ماهه اول
اینکه سه ماهه اول بارداری را پشت سر بگذارید بسیار مهم است زیرا برای بسیاری از خانم‌ها خطر سقط جنین در این سه ماهه وجود دارد و پشت سر گذاشتنش خیالتان را جمع می‌کند. این به آن معناست که شما واقعا می‌توانید از بارداری لذت ببرید و دیگر مثل قبل نگران نباشید. جنبه‌های سرگرم کننده دوران بارداری نیز کم کم می‌رسد. از بین رفتن تهوع صبحگاهی و بزرگ شدن شکم نوید روزهای خوب است.
اولین خرید برای کودک
برخی خانواده‌ها به شدت به این موضوع اعتقاد دارند که هرچه سریعتر باید وسایلی برای نوزادی که هنوز از راه نرسیده بخرند و حتی قبل از تعیین جنسیت جنین سیسمونی تهیه می‌کنند. مطمئن باشید خرید یک لباس جدید برای کودک می‌تواند یک نقطه عطف عالی برای شما که در انتظار به دنیا آمدن کودک هستید، باشد. بیشتر بخوانید: لیست کامل سیسمونی نوزاد
اولین خرید برای کودک
شنیدن ضربان قلب جنین
این یکی از نقاط عطف مورد علاقه بسیار مادران است. شنیدن ضربان قلب جنین چندان مرتب نیست. به نظر می‌رسد آنچه می‌شنوید متفاوت از آنچه انتظار دارید، است اما با این حال بسیار زیباست. این نشانه آن است که جنین به خوبی رشد می‌کند و بارداری شما در جریان است. حتما شخصی را با خود همراه داشته باشید تا این شادی را در کنار هم تجربه کنید.
پوشیدن لباس بارداری
نخندید اما پوشیدن لباس‌های بارداری یه حس متفاوت دارد. در حقیقت بسیاری از مادران برای پوشیدن اولین لباس بارداری حتی عجله دارند. آنها نمی‌توانند منتظر بزرگ شدن شکمشان شود. مشکلی که در عجله کردن در پوشیدن لباس بارداری وجود دارد این است که در نهایت لباس‌های بارداری را به سختی می‌توان تحمل کرد.
غریبه‌هایی که متوجه بارداری‌تان می‌شوند
اینکه غریبه‌ای به شکم شما دست بزند بدون شک نقطه عطف به حساب نمی‌آید اما این که افرادی در مکان‌های عمومی متوجه بارداری‌تان شوند و درباره زمان زایمان و مسائل آن با شما گپ بزنند، تجربه‌ منحصر به فرد و در عین حال گاهی اوقات سرگرم کننده‌ای است.
احساس تکان خوردن جنین
اولین احساس لگد زدن جنین بسیار شگفت انگیز است. حتی ممکن است چند روز را صرف کنید تا حدس بزنید آیا این احساس شماست یا نه. خواه آن را لگد، حرکت پروانه یا حباب توصیف کنید، عاشق این لگد زدن‌ها و تلنگرهای جنین خواهید شد.
اولین ویار غذایی
شاید قبل از بارداری به خانم‌هایی که ولع خوردن غذاهای عجیب و غریب را دارند، خندیده‌اید. اما حالا نوبت خودتان است. جالب است وقتی می‌فهمید بیشتر از قبل دلتان هوس خرمالو، لوبیاپلو، خیار و … دارید. از این هوس و لذت بردن، لذت ببرید.
وقتی متوجه جنسیت جنین می‌شوید
چه در اوایل بارداری متوجه شده باشید و چه زمان زایمان، شنیدن جمله « مبارکه، بچه شما پسر/دختره» برای همیشه زندگی شما را تغییر خواهد دارد. روش‌های زیادی برای تعیین جنسیت جنین و البته تدارک جشن تعیین جنسیت آن وجود دارد.
جنسیت جنین
فرد دیگری متوجه تکان جنین می‌شود
بهتر است بدانید بین اینکه خودتان احساس تکان خوردن جنین را بکنید با اینکه شخص دیگری متوجه تکان کودک شود، تفاوت دارد. معمولا بین این دو اتفاق یک یا دو ماه فاصله وجود دارد. توانایی به اشتراک گذاشتن تکان جنین یک لحظه بسیار شگفت آور است.
شرکت در کلاس آمادگی زایمان
کلاس آمادگی زایمان بسیار سرگرم کننده است اما این نیز علامت آن است که همه چیز درست پیش می‌رود. احتمالا کلاس را حداقل تا نیمی از دوران بارداری خود شروع نکنید و معمولا در ابتدای سه ماهه سوم شما تمام می‌شود. شروع و پایان کلاس شما نشان می‌دهد که روز تولد کودک شما نزدیک است.
شروع سه ماهه سوم بارداری
در حالی که به نظر می‌رسد نه ماه بسیار طولانی است در حدود هفته چهارم که آزمایش مثبت نشان می‌دهد این زمان خیلی سریع خواهد گذشت. بسیاری از مادران یادآور می‌شوند که آغاز سه ماهه سوم هنگامی که متوجه شوند که در این مرحله قرار دارند، شوک می‌شوند، این یعنی اینکه دو سوم بارداری آنها تمام شده است.
سه ماهه سوم بارداری
آماده کردن اتاق کودک
این که شما یک اتاق جداگانه برای کودک داشته باشید یا گوشه اتاق خودتان را آماده کنید، در نهایت اعلام آمادگی برای یک قدم بزرگ است. تمام برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌هایی که می‌تواند به آنچه شما نیاز دارید و چگونگی تنظیم امور می‌پردازد، بسیار بزرگتر از تصور والدین است.
قرار هفتگی پزشک
مراقبت‌های قبل از تولد و سوالهایی که از پزشک می‌پرسید و پاسخ می‌گیرید قرار است تبدیل به ملاقاتهای هفتگی شود. این اتفاقا معمولا از هفته 36 بارداری می‌افتد.
زمان زایمان
به تاریخ مقرر خوش آمدید. حتما باید برای این اتفاق جشنی برنامه ریزی کنید. جشنی که ارزش این انتظار 40 هفته‌ای را داشته باشد. در حالی که هنوز ممکن است چند هفته دیگر صبر کنید، واقعیت این است که کودک شما ممکن است هر روزی متولد شود. او در حال پیشرفت مغز و ریه‌هاست و به زودی در آغوش شما خواهد بود.