06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

عمل لابیاپلاستی

0 دیدگاه

عمل لابیاپلاستی

شاید برایتان سوال باشد که ” لابیاپلاستی چیست ” ؛ به لبه های ناحیه تناسلی بانوان اصطلاحا ” لابیا ” یا ” لبیا ” می گویند. اندام تناسلی زنان از دو لابیای خارجی و داخلی تشکیل شده است ، در واقع دهانه ورودی واژن توسط لابیای داخلی ” لابیامینور ” احاطه شده و لابیامینور نیز توسط لابیاهای خارجی یا همان لابیاماژور پوشیده شده است. ( متخصص زنان تهران  )

حال اینکه در اغلب بانوان لابیامینورها بزرگ تر از حد نرمال بوده و از لابیاماژور بیرون می زند.

این امر برای بسیاری از خانم ها ناخوشایند است و تمایل دارند که لابیامینور آن ها کوچک شده و به طور کامل درون لابیاماژور قرار بگیرد.

به منظور عملی سازی این درخواست ، عمل جراحی لابياپلاستي مطرح می گردد.

در واقع به کمک عمل لابياپلاستي ؛ جراح معالج ، بخش های اضافه لابیامینور را بریده و اندازه آن را کوچک می کند.

برای انجام این کار تکنیک های متفاوتی وجود دارد که بنا به تیپ لابیاها ( اندازه و شکل آن ها ) قابل اجرا می باشد.

لابیاپلاستی چیست ؟

لابياپلاستي نوعی جراحی زیبایی زنانه است که با هدف تغییر سایز ، ایجاد تقارن و حذف قسمت های تیره و چروک خورده لابیامینور انجام می پذیرد.

لابیاپلاستی در دختران باکره

همانطور که متوجه شدید عمل لابیاپلاستی بر روی ناحیه خارجی اندام تناسلی خانم ها انجام می شود و هیچ گونه اثری بر واژن و بکارت نخواهد داشت ؛ لذا دختران باکره نیز می توانند تجربه عمل لابياپلاستي را داشته باشند.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

بهترین زمان برای انجام این عمل زیبایی ، بازه سنی 20 تا 55 سال می باشد ، زیرا ممکن است در برخی از افراد قبل از 20 سالگی هنوز لابیاها به طور کامل رشد نکرده باشد ؛ همچنین پس از 55 سال نیز فرآیند بازسازی و ترمیم جراحت کندتر می شود و افرادی که بالای این سن قصد اقدام برای عمل لابياپلاستي را دارند ، باید حتما آزمایشات لازم را پیش از عمل انجام دهند.

انواع روش های عمل لابیاپلاستی

لابياپلاستي طبق سه روش زیر قابل اجرا است که بسته به نیاز بیمار و تصمیم جراح متخصص انتخاب می شود :

لابیاپلاستی با تیغ جراحی : استفاده از تیغ جراحی به منظور حذف بخش های اضافه لابیامینور در عمل لابياپلاستي یک روش کلاسیک و قدیمی و البته کاملا تهاجمی می باشد.
لابیاپلاستی با لیزر : در این روش ، عمل بریدن لابیامینور توسط لیزر انجام می گیرد.

به دلیل بهره وری از تکنولوژی لیزر در این روش ، این امکان وجود دارد که در همان لحظه انعقاد خون رخ داده و در پی آن ریسک خونریزی بسیار کاهش یابد.

بنابراین از روش لابیاپلاستی با لیزر ، به عنوان یک جراحی کم تهاجم و سرپایی یاد می شود.

همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه بوده و معمولا بیمار می تواند یک روز بعد از عمل لابياپلاستي به محل کار خود بازگردد.

لابیاپلاستی به روش سافتنینگ : سافتنینگ روشی بدون جراحی و غیرتهاجمی است و فقط برای لابیاهای تیپ یک ( لابیاهای یک سانتی یا کوچکتر ) کاربرد دارد که طی آن لبه های لبیامینور تراشیده می شود.

از این تکنیک برای از بین بردن سیاهی لابیامینور و تغییر شکل آن استفاده می کنند.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابياپلاستي با لیزر بیشتر از لابياپلاستي با تیغ جراحی می باشد. همچنین بکار گیری هر یک از تکنیک های فوق نیز می تواند در تعیین هزینه نهایی موثر باشد ؛ لذا برای اطلاع از قیمت عمل لابياپلاستي لازم است به پزشک مد نظر خود مراجعه نمایید.

پزشک متخصص ؛ پس از انجام معاینات و تشخیص تیپ لابیا ، هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.