آخر هفته در گلستان تهران قزوین و کاشان

برای شروع یک هفته تازه باید برای خودتان به قدر کافی انرژی ذخیره کنید آن هم با گردش و تفریح کنار خانواده یا دوستان. خاطراتی که روزهای آخر هفته در کنار عزیزان ثبت می‌کنید یادآوری آنها هم برای شما دلنشین خواهد بود حال چه بازدید از یک مکان تاریخی و موزه باشد و چه گردش در طبیعت. این آخر هفته هم برای گردش و سرگرمی خانوادگی شما پیشنهادهایی داریم. اگر چه تنهایی هم می‌توان از این دست گردش‌ها لذت برد. فقط کافی است که به تفریح‌های این سبکی علاقه مند باشید، قول می‌دهیم بعد از آن حتما احساس بهتری خواهید داشت.


آرامش در دل جنگل‌های انبوه افرا و توسکا / آخر هفته در روستای لوه در گلستان
شهرهای شمالی در تمام فصول سال منظره‌های دیدنی برای گردش و تفریح دارند پس اگر شمالی هستید و یا این روزها قصد سفری کوتاه به شهرهای گلستان یا اطراف آن را دارید حتما برای چند ساعت طبیعت گردی و تماشای آبشار و روستای زیبای لوه برنامه‌ریزی کنید. آبشار لوه در گلستان در دل جنگل‌های انبوهی از درختان ممرز، افرا و توسکا قرار دارد که برخلاف دیگر آبشارها دسترسی به آن نسبتا آسان است که با پیاده‌‌روی از این مسیر به سمت آبشار که در مسیری شیب‌دار انجام می‌‌شود امکان پذیر است.این روستا و آبشار دیدنی ‏در 20 کیلومتری گالیكش و در 5 کیلومتری جاده اصلی مشهد – گلستان قرار دارد پس برای یک طبیعت گردی یک روزه و ماجراجویانه مقصد مناسبی خواهد بود.
آبشار لوه در گلستان
مهمان یک از رجال عهد قاجار هستید / آخر هفته بازدید از عمارت دبیرالملک در تهران
خاصیت عمارت‌های تاریخی همین است هم چشم‌نوازند و هم آرامش‌بخش. به سادگی حس اصالت و صمیمیت را القا می‌کنند و این شگفت‌آور است. برای این آخر هفته بازدید از عمارت دبیرالملک یکی از رجال و مستوفیان عصر قاجار را از دست ندهید. جایی که با قدمت 140 ساله حال ‌و هوای خاص خودش را دارد. از چهارراه سرچشمه که به‌سمت پایین سرازیر می‌شوید با وارد شدن به کوچه فخرالملک عمارتی به قدمت عصر قاجاریه هست. وارد عمارت که شوید، چند پله شما را به حیاط هدایت می‌کند. حیاطی درخت‌کاری شده که در فضایی آرام و دلنشین آن چند صندلی برای نشستن هست که زیبایی فضا را دوچندان کرده است. خلاصه اگر آخر هفته گذرتان به حوالی سرچشمه افتاد، دیدن این خانه تاریخی را از دست ندهید که سبب جلای روح است.
عمارت دبیر الملک در تهران مربوط به دوره قاجار
از کلیسای سرخ ایران دیدن کنید / آخر هفته در کلیسای کانتور قزوین
قزوین شهر دیدنی‌هاست.یادگاری‌هایی از سال‌های بسیار دور در این شهر قرار دارند که هیچکدام از آنها را نباید از دست بدهید.به ویژه دیدن اثری به جا مانده از دوران جنگ جهانی دوم که از معدود کلیساهای ارتودکس در ایران بوده است که البته دیگر سال هاست که دیگر کسی در آن به عبادت نمی‌پردازد نامش کانتور است و چون توسط روس ها ساخته شده است با عنوان کلیسای روسی هم از آن یاد می کنند. امروزه این کلیسا به یک بازارچه کوچک صنایع دستی تبدیل شده است و مراجعان در کنار بازدید از بنای کلیسا می‌توانند در دنیای صنایع دستی غرق شوند کلیسای کانتور قزوین در شهر قزوین، خیابان آیت ا… طالقانی، خیابان دارایی قرار دارد که بازدید از آن و محله‌های اطرافش را فراموش نکنید.
کلیسای کانتور در شهر قزوین
تجربه راه رفتن بر تپه‌های شنی را مزه کنید / آخر هفته در کویر ابوزید آباد حوالی کاشان
برای طبیعت‌گردی در کویر فرصت یک روزه کفایت می‌کند. پس آخر هفته بهترین زمان برای تجربه‌های متفاوت است. آن هم در دل کویر که زیبایی خود را در سکوتی عمیق لابه‌لای تپه‌های شنی داغ و چشم‌اندازهای وسیع و بی‌نظیرش پنهان کرده است. در سفری کوتاه به کویر ابوزیدآباد هم می‌توانید آرامش بودن در کویر را مزه و هم از کاروانسرای صفوی و شهر زیرزمینی اویی بازدید کنید.برای رسیدن به این جاذبه دیدنی حتما به همراهان خبره و طبیعت گرد نیاز دارید تا بدون خطر از کویر و زیبایی‌هایش لذت ببرید.برای رسیدن به کویر ابوزید آباد وارد شهر کاشان شوید.در کاشان وارد بلوارد قطب راوندی شده و با ادامه مسیر در بلوار ملاصدرا به یک دو راهی می‌رسید که در سمت چپ شما قرار دارد. وارد به سمت چپ بپیچید تا با ادامه مسیر به ابوزیدآباد برسید. بهترین فصل برای بازدید از کویر ابوزیدآباد زمستان پس این فرصت را از دست ندهید.